Gmina Osie Oficjalny serwis internetowy

POLEPSZENIE OFERTY KOMUNIKACYJNEJ DLA TURYSTÓW TLENIA ORAZ MIESZKAŃCÓW GMINY OSIE W OKRESIE WAKACYJNYM

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

W dniu 28 marca br. w Tleniu w siedzibie Wdeckiego Parku Krajobrazowego z inicjatywy Pani Poseł Agnieszki Kłopotek oraz gospodarza spotkania Pana Michała Grabskiego wójta gminy Osie odbyło się II spotkanie wójtów gmin powiatu Świeckiego i Tucholskiego, Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego w Tucholi z przedstawicielami przewoźników Polleregio oraz Arriva i zarządcy infrastruktury PKP PLK S.A. w zakresie wykluczenia komunikacyjnego naszego regionu.

Dokonano podsumowania zmian w kursowaniu pociągów popołudniowych na odcinku Laskowice Pomorskie- Czersk. Zmiany te znacznie poprawiły komunikację obszaru gmin położonych wzdłuż tej linii. Zwrócono jednak uwagę na poprawę skomunikowań na stacji Laskowice Pomorskie szczególnie w godzinach popołudniowo - wieczornych. Pozytywnie te zmiany zostaną wprowadzone od 9 czerwca w bieżącej korekcie rozkładu jazdy. Uzgodniono  długo oczekiwane udogodnienia dla mieszkańców miasta i gminy Nowe oraz Warlubie połączenia porannego z Bydgoszczą z możliwością dojazdu do Bydgoszczy na godzinę szóstą rano i powrotu do tych miejscowości ostatnim pociągiem około 23-tej po zmianie popołudniowej. Zmiany te jednak nastąpią dopiero od nowego rozkładu w miesiącu grudniu bieżącego roku, ale ostatecznie są zaakceptowane przez Urząd Marszałkowski w Toruniu oraz przewoźnika Polregio. Uzgodniono również polepszenie oferty komunikacyjnej dla turystów Tlenia i oraz mieszkańców gminy Osie i Śliwice w okresie miesięcy wakacyjnych w dni wolne od pracy w celu zmniejszenia zatłoczenia miejscowości Tleń pojazdami samochodowymi na rzecz komunikacji zbiorowej poprzez dojazd i odjazd pociągiem.

Omówiono również zadania zarządców dróg, szczególnie gminnych i  zarządcy infrastruktury kolejowej w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo drogowych, bowiem 99 % wypadków na przejazdach kolejowo drogowych powodują nieostrożni kierowcy.