Gmina Osie Oficjalny serwis internetowy

COŚ DLA AKTYWNYCH

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę
Na początku kwietnia planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę skateparku
wraz z kącikiem kalinistycznym.

Skatepark czyli specjalny tor przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych (jazda na deskorolce, BMX-ie czy wyczynowa jazda na rolkach) jest ostatnio bardzo modna i oczekiwana inwestycja, głównie przez młode osoby pragnące mocniejszych wrażeń. W skateparku może znajdować się wiele przeszkód przeznaczonych do nauki trików. Nasz skatepark z niezbędnym otoczeniem (strefami bezpieczeństwa) będzie miał powierzchnię prawie 1000 m2 w tym powierzchni utwardzonej 330 m2 i składał się będzie się z:

a) Bank ramp,

b) Quater pipe,

c) Funbox z grindboxem i poręczą,

d) Grindbox,

e) Poręczy prostej profil O

Jest to podstawowe wyposażenie skateparku. Wybudowany zostanie w technologii betonowej,
a nie modułowej co jest droższym rozwiązaniem, ale zdecydowanie lepszym – mniejszy hałas, płynniejsza jazda i większa trwałość. Skatepark będzie się znajdował na wolnej przestrzeni stadionu gminnego z wejściem od ulicy Sportowej. Wyposażony będzie w ławki oraz trzy lampy solarne pozwalające na korzystanie ze skateparku również po zmroku.

Dodatkowo z inicjatywy Radnego Mariusza Deinowskiego na prośbę zainteresowanej młodzieży przy skateparku znajdzie się kącik kalinistyczny – czyli zestaw urządzeń do aktywności fizycznej opierającej się na sile i wytrzymałości własnych mięśni. Kącik będzie miał nawierzchnię bezpieczną poliuretanową.

W przypadku dużego zainteresowania korzystaniem z obiektu będzie możliwość jego rozbudowy.

Kosztorys inwestorski na powyższe zadanie wynosi ok. 400 tys. zł, a środki w 98% pochodzić
z Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład na które Gmina Osie ma promesę inwestycyjną.