Gmina Osie Oficjalny serwis internetowy

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego: „Organizacja opieki w formie żłobka w lokalu gminy Osie w miejscowości Brzeziny 40A”

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

                                                                                                      Osie, dnia 29 czerwca 2023r.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

 

 Wójt Gminy Osie, na podstawie art. 61 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2023 r. poz. 204 z poźn. zm. ) – dalej: ustawa oraz art. 11 ust. 1 pkt 2 i ust. 2, art. 13 ust. 1, ust. 2, ust. 3  ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz. U. z 2023 r. poz. 571) ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego:

 „Organizacja opieki w formie żłobka w lokalu gminy Osie w miejscowości Brzeziny 40A”

 I. Rodzaj zadania publicznego

 Przedmiotem konkursu jest zlecenie realizacji zadania publicznego, organizacja opieki w formie żłobka w lokalu gminy Osie w miejscowości Brzeziny 40A.

 II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania publicznego

Maksymalna wysokość dotacji gminy na prowadzenie żłobka dla 24 dzieci, w danym roku, wynosi:

1) w okresie od 1 września 2023 roku do 31 grudnia 2023 r.      -   80 256,00  zł;

2) w okresie od 1 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2024 r.       -  240 768,00 zł;

3) w okresie od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 r.       -  240 768,00 zł;

4) w okresie od 1 stycznia 2026 roku do 31 sierpnia 2026 r.       -  160 512,00 zł.


III. Zasady przyznawania dotacji

      1. W konkursie do realizacji zadania publicznego może zostać wybrana oferta, która otrzymała najwyższy wynik punktowy w ocenie merytorycznej.

      2. Warunkiem prowadzenia żłobka i przekazania dotacji jest zawarcie umowy w formie pisemnej, pod rygorem nieważności.

      3. Dotacja może zostać wykorzystana wyłącznie na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem żłobka, zgodnie z postanowieniami ogłoszenia i umowy.

      4. Oczekiwane rezultaty zlecanego zadania publicznego:

- objęcie opieką żłobka 24 dzieci, w każdym miesiącu jego funkcjonowania

- żłobek, w całym okresie jego funkcjonowania, zapewnia odpowiednią liczbę personelu, w tym opiekunów, zgodnie z wymogami ustawy, ogłoszeniem i ofertą.

     5. Nieosiągnięcie zaplanowanych w ofercie rezultatów, może rodzić konsekwencję proporcjonalnego zwrotu przyznanych środków dotacyjnych.

    6. Oferent jest zobowiązany do stosowania przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych ( Dz. U. z 2022 r. poz. 1634 z późn. zm.).

    7. Dotacja będzie przekazywana zgodnie z zasadami określonymi w ogłoszeniu i przepisami prawa obowiązującymi w tym zakresie.

    8. Dotacja przekazywana będzie w transzach kwartalnych, w terminie do 15 dnia miesiąca rozpoczynającego każdy kwartał. W przypadku, gdy kwartalna transza dotacji zostanie przekazana w wysokości wyższej niż należna, kolejna transza dotacji zostanie odpowiednio pomniejszona (nie dotyczy stycznia danego roku).

     9. Oferent przyjmując zlecenie realizacji zadania publicznego zobowiązuje się do wykonania zadania publicznego w zakresie i na zasadach określonych w umowie.

    10. Maksymalna miesięczna wysokość dotacji gminy Osie na jedno dziecko objęte opieką żłobka wynosi -  836,00 zł . 

    11. Poprzez dziecko objęte opieką żłobka rozumie się dziecko, które jest objęte opieką żłobka w wymiarze do 10 godzin dziennie na podstawie umowy zawartej z rodzicem.

     12. Dotacja udzielona z budżetu Gminy i niewykorzystana w terminie, wykorzystana niezgodnie z przeznaczeniem, pobrana nienależnie lub w nadmiernej wysokości podlega zwrotowi do budżetu gminy Osie  wraz z ewentualnymi odsetkami, w wysokości określonej jak dla zaległości podatkowych, na zasadach określonych w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.

     13. Z realizacji i wykonania zadania publicznego oferent sporządza stosowne informacje i sprawozdania, w terminach określonych w umowie i na formularzach określonych przez Gminę. Oferent przekazuje Gminie w szczególności:

1) miesięczne informacje określające liczbę dzieci objętych opieką żłobka;

2) sprawozdania:  roczne i końcowe.


IV. Terminy i warunki realizacji zadania publicznego

    1. Od dnia 1 sierpnia 2023 roku do dnia 31 sierpnia 2026 roku, w tym:

1) prowadzenie naboru do żłobka:  od dnia 1 sierpnia 2023 roku;

2) prowadzenie żłobka dla 24 dzieci: od dnia 1 września 2023 r. do dnia 31 sierpnia 2026 r.

- z zastrzeżeniem poniższych postanowień.

    2. W przypadku wystąpienia obiektywnych okoliczności, niezależnych od Gminy uniemożliwiających uruchomienie w lokalu żłobka począwszy od 1 września 2023 r. , gmina Osie może zmienić termin rozpoczęcia prowadzenia żłobka.

    3. Żłobek ma być prowadzony zgodnie z zapisami ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów dotyczących  instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz konkursu.

     4. Dopuszcza się zmianę liczby miejsc w żłobku, w tym także jej zwiększenie, w zależności od wydanych w tym zakresie wytycznych lub decyzji.

     5. W pierwszej kolejności opieką żłobka powinny być objęte dzieci zamieszkałe na terenie gminy Osie, w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia, do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia lub w przypadku, gdy niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym – 4 rok życia, z zaostrzeniem ust. 6.

    6. Dzieci zamieszkałe poza gminą Osie mogą być objęte opieką żłobkową tylko w sytuacji, gdy po przeprowadzonej rekrutacji,  pozostaną wolne miejsca niewykorzystane przez dzieci zamieszkałe na terenie gminy Osie.

    7. Konkurs skierowany jest do podmiotów prowadzących żłobki, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, posiadających wpis do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych.

Do złożenia oferty uprawnione są podmioty, o których mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2-3 ustawy tj.:

1) osoby fizyczne;

2) osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

     8. Dni i godziny funkcjonowania żłobka oraz rekrutacja dzieci:

1) żłobek ma funkcjonować w dni robocze od poniedziałku do piątku, co najmniej w godzinach: od 6:30 do 16:30 i świadczyć opiekę nad dzieckiem w wymiarze do 10 godzin dziennie.

2) wymiar godzin opieki nad dzieckiem określony zostanie w umowie zawartej pomiędzy rodzicami/opiekunami a podmiotem sprawującym opiekę.

3) ostateczne godziny pracy żłobka, biorąc pod uwagę opinie rodziców, oferent ustala z Gminą, z zastrzeżeniem, że ostateczną decyzję w tym zakresie podejmuje Gmina i jest ona dla oferenta wiążąca;

4) w czasie obowiązywania umowy na realizację zadania publicznego, nie przewiduje się przerwy w funkcjonowaniu żłobka, z zastrzeżeniem, że ostateczną decyzję w tym zakresie podejmuje Gmina i jest ona dla oferenta wiążąca;

5) rekrutacja do żłobka prowadzona jest na zasadach określanych przez Gminę, w trybie ciągłym przy zapewnieniu co najmniej 2 kanałów komunikacji – o ile w trakcie rekrutacji zostanie zgłoszona taka potrzeba;

6) zapisy do żłobka prowadzone są przez cały rok, przyjęcia dzieci odbywają się w miarę istnienia wolnych miejsc, z zastrzeżeniem pkt 7;

7) w żłobku prowadzona jest lista rezerwowa dzieci do objęcia opieką. W przypadku zmiany podmiotu prowadzącego żłobek, dane pozyskane w wyniku rekrutacji są przekazywane nowemu podmiotowi za zgodą rodziców.

         9. Miejsce realizacji zadania publicznego, warunki lokalowe :

Gmina Osie dla realizacji zadania publicznego  udostępni podmiotowi wyłonionemu w ramach konkursu lokal w miejscowości Brzeziny 40 A wraz z wyposażeniem.

Powierzchnia użytkowa lokalu - ok. 275,05 m2.

Lokal składa się z następujących pomieszczeń:

wiatrołap  – ok. 5 m2, wózkownia – 4,70 m2, szatnia dla dzieci – 14,90 m2 ,  komunikacja + hall – 45,85 m2 , pomieszczenie porządkowe – 3,40 m2 , WC dla osób niepełnosprawnych – 3,65 m2  przedsionek WC 2,30 m2, WC dla dzieci 9,15 m2, sala zajęć dla dzieci 69,25 m2 , sala zajęć-leżakowanie 40,00 m2, pomieszczenie socjalne dla personelu – 13,80 m2, zaplecze kuchenne – 13,25 m2, zmywalnia – 5,10 m2, wiatrołap – 5,50 m2, pomieszczenie na odpadki – 1,95 m2, komunikacja – 11,85 m2, sekretariat – 10,85 m2, gabinet dyrektora – 14,55 m2.

Gmina zapewnia – w zależności od katalogu prowadzonych działań w instytucji opieki, dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami, przez stosowanie uniwersalnego projektowania lub racjonalnych usprawnień, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (tj. Dz. U. z 2022 r.                        poz. 2240).

      10. Lokal wraz z przynależnościami zostanie przekazany przez gminę Osie oferentowi, którego oferta zostanie wybrana do realizacji na podstawie umowy użyczenia.

 Lokal będzie przekazany oferentowi nie wcześniej niż od dnia uzyskania stosownych pozwoleń na użytkowanie, jednak nie wcześniej niż od dnia 1 sierpnia 2023 r.

     11. Żłobek winien być zarejestrowany w rejestrze żłobków i klubów dziecięcych prowadzonym przez Wójta Gminy Osie w terminie do dnia 1 września 2023 roku.

     12. Oferent z dotacji Gminy na prowadzenie żłobka może pokryć w szczególności koszty wykazane w Programie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022-2029, tj. wydatki na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki mogą dotyczyć kosztów związanych z funkcjonowaniem miejsc, w szczególności:

1) wynagrodzenia całego personelu instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 niezbędnego do obsługi utworzonych ze środków KPO lub FERS miejsc opieki, w tym wynagrodzenia personelu specjalizującego się w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami i wymagającymi szczególnej opieki,

2) dostaw mediów (m.in. opłaty za energię elektryczną, cieplną, gazową i wodę, opłaty przesyłowe, opłaty za odprowadzanie ścieków, opłaty za usługi telefoniczne i internetowe),

3) czynszu, najmu, opłat administracyjnych dotyczących lokalu (m.in. wywóz śmieci), w którym sprawowana jest opieka,

4) kosztów związanych z utrzymaniem czystości w instytucji opieki,

5) zakup środków higienicznych,

6) zakup – stanowiących wyposażenie instytucji opieki – pomocy do prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych, specjalistycznego sprzętu oraz narzędzi do rozpoznawania potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci, wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami, ze szczególnym uwzględnieniem tych pomocy, sprzętu dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

      13. Wszelkie koszty związane z dysponowaniem, użytkowaniem, konserwacją, bieżącymi naprawami oraz utrzymaniem lokalu i przynależności do niego ponosi oferent, z zastrzeżeniem pkt 14; .

      14. Konserwacje i przeglądy instalacji fotowoltaicznej, wentylacji, pomp ciepła  i klimatyzacji zapewnia gmina Osie oraz pokrywa opłaty za energię elektryczną, wodę i za odprowadzanie ścieków.

     15. Wysokość opłat: opłaty miesięcznej pobieranej od rodziców za pobyt dziecka w żłobku i za dzienne wyżywienie dziecka w żłobku oraz zasady ich ustalania określa oferent i stanowi ona jedno z kryterium oceny oferty.

    16. Gmina zastrzega sobie prawo do wprowadzania zamian w opłatach ponoszonych przez rodziców za korzystanie ze żłobka, w tym w sposobie ich ustalania, przy czym w przypadku, gdy zmiany te skutkują zmniejszeniem albo zwiększeniem wpłat rodziców, gmina odpowiednio zwiększa albo zmniejsza dotację na prowadzenie żłobka. Decyzje gminy w tym zakresie są dla oferenta wiążące.

     17. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania żłobka, wprowadzonego na podstawie właściwych przepisów prawa, Gmina ustala zasady i wysokość ponoszonych przez rodziców opłat za pobyt i wyżywienie w żłobku.

    18. Na rodziców nie mogą być nakładane opłaty inne niż określone w pkt 15 , z zastrzeżeniem pkt 19.

     19. Dopuszcza się prowadzenie dodatkowych zajęć dla dzieci objętych opieką żłobka, których finansowania nie obejmuje dotacja Gminy i opłata, o której mowa w pkt 15, w tym za dodatkową opłatą ponoszoną przez rodzica, z zastrzeżeniem, że:

a) zajęcia te muszą mieć charakter fakultatywny i odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wytycznymi i zasadami sanitarnymi oraz być prowadzone przez osoby posiadające do tego wymagane uprawnienia. Uczestnictwo dziecka zależy od decyzji rodzica. Zajęcia te nie mogą zakłócać prawidłowego działania żłobka;

b) w żłobku oraz na stronie internetowej żłobka winien być zamieszczony cennik dodatkowych zajęć.

     20. Gmina może zobowiązać oferenta do realizacji zadania publicznego także zgodnie z zasadami i wytycznymi Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022-2029. Zakres ten ustala Gmina i decyzje w tym zakresie są dla oferenta wiążące.

     21. W przypadku rozwiązania, odstąpienia lub wygaśnięcia umowy dotacyjnej, Gmina zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy użyczenia.

    22. W dniu  7 lipca 2023 r. o godz. 10:00 oferenci mogą dokonać wizji lokalnej lokalu w celu szczegółowego zapoznania się z nim, w tym oszacowania kosztów związanych z prowadzeniem w nim żłobka. Gmina zastrzega sobie prawo do dokonania zmiany tego terminu.

Informacje w tym zakresie będą publikowane: w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Osie: www.bip.osie.pl , na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Osie przy ul. Dworcowej 6, na stronie internetowej gminy Osie: www.osie.pl .


V. Termin i sposób  składania ofert

Termin składania ofert upływa w dniu 21 lipca 2023 roku o godz. 15:00. 

    1. Oferty, wyłącznie w formie papierowej, należy składać w zaklejonych kopertach w Urzędzie Gminy Osie, ul. Dworcowa 6, 86-150 Osie, pokój 10 (sekretariat), z zaznaczeniem na kopercie nazwy zadania publicznego tj.: „Organizacja opieki w formie żłobka w lokalu gminy Osie w miejscowości Brzeziny 40A”.

    2. Oferty złożone po terminie lub w innych lokalizacjach uznawane będą za niespełniające wymogów formalnych.

    3. Ofertę można również wysłać pocztą lub kurierem do siedziby Urzędu Gminy Osie.

Należy jednak mieć na uwadze, że oferta dostarczona po upływie terminu składania ofert (decyduje data i godzina wpływu do Urzędu Gminy Osie, ul Dworcowa 6, pokój nr 10 - Sekretariat, a nie data stempla nadania pocztowego), uznana będzie za niespełniającą wymagań formalnych.

    4. W dniu 24 lipca 2023 r. o godz. 9:00 w Urzędzie Gminy Osie, ul. Dworcowa 6, 86-150 Osie w  sali nr 3, odbędzie się otwarcie ofert.

    5. Oferty należy składać w jednym egzemplarzu wyłącznie na drukach, zgodnych
z rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 24 października 2018r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. poz. 2057).

    6. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z jej przyjęciem i wsparciem zadania.

    7. Oferty wraz z dokumentami nie będą zwracane oferentowi. 

    8. Wymagana dokumentacja:

1) Prawidłowo wypełniony formularz oferty podpisany przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli, zgodnie z wyciągiem z Krajowego Rejestru Sądowego lub zgodnie z innym dokumentem potwierdzającym status prawny podmiotu i umocowanie osób go reprezentujących.

        Pouczenie:

- wszystkie pola oferty muszą zostać czytelnie wypełnione.

- w pola, które nie odnoszą się do oferenta, należy wpisać "nie dotyczy".

-  dokumencie nie wolno dokonywać skreśleń i poprawek, poza wyraźnie wskazanymi rubrykami.

- w przypadku opcji "niepotrzebne skreślić", należy dokonać właściwego wyboru.

- we wskazanych miejscach należy umieścić pieczęć podmiotu.

2)  Dokumenty poświadczające status prawny oferenta tj. aktualny, wydany nie później niż 3 miesiące od daty złożenia, wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru, ewidencji, wynikającego z prowadzonej działalności objętej przedmiotem konkursu wraz z oświadczeniem, że dane uwidocznione w dokumencie poświadczającym status prawny nie uległy zmianie.

3)  Pełnomocnictwa lub upoważnienia w przypadku składania ofert przez osoby upoważnione do reprezentowania podmiotu.

4)  Opis posiadanego doświadczenia.

5)  Projekt statutu żłobka.

6)  Kalkulacja kosztów wyżywienia.

7) Dokumenty wymienione w dziale VI. Tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert oraz terminie dokonania wyboru ofert,  ust. 4 lit. e i f .

Do oferty mogą być dołączone również inne załączniki, w tym rekomendacje i opinie o oferencie lub o realizowanych przez oferenta projektach.

Pouczenie:

- oferta oraz załączniki do oferty muszą być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania danego podmiotu i składania oświadczeń woli w jego imieniu.

- w przypadku wystawienia przez ww. osoby upoważnień do podpisywania dokumentów (lub określonych rodzajów dokumentów), upoważnienia muszą być dołączone do oferty.

- jeżeli osoby uprawnione nie dysponują pieczątkami imiennymi, podpis musi być złożony pełnym imieniem i nazwiskiem (czytelnie) z zaznaczeniem pełnionej funkcji.

- w przypadku złożenia załącznika w formie wydruku komputerowego, musi być on podpisany jak oryginał i opatrzony datą.

- potwierdzenie za zgodność z oryginałem złożonych kserokopii dokumentów następuje poprzez złożenie na każdej stronie kserokopii potwierdzeń za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione, opatrzone pieczęcią podmiotu oraz datą zgodną z dniem złożenia oferty.


VI. Tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert oraz terminie dokonania wyboru ofert

 

     1. Oceny ofert dokonuje komisja konkursowa, zwana dalej „Komisją”, powołana przez Wójta Gminy Osie.

    2. Oferty podlegają ocenie formalnej i merytorycznej.

    3. Oferta nie podlega ocenie merytorycznej i zostaje odrzucona przez Komisję z powodu następującego/następujących błędu/błędów formalnego/formalnych:

1) złożenie oferty po terminie;

2) złożenie oferty w sposób niezgodny z ogłoszeniem konkursowym;

3) złożenie oferty na niewłaściwym formularzu, innym niż określony w ogłoszeniu o konkursie;

4) złożenie oferty bez wymaganych załączników;

5) niewypełnienie wszystkich wymaganych punktów formularza oferty;

6) złożenie oferty przez podmiot nieuprawniony;

7) złożenie oferty w niejednoznacznie zdefiniowanym zakresie zadania publicznego;

8) złożenie oferty niepodpisanej przez osoby do tego upoważnione;

9) złożenie oferty, w której wnioskowana dotacja jest niezgodna z zapisami ogłoszenia.

Oferty spełniające warunki formalne są poddawane ocenie merytorycznej.


    4.  Ocena merytoryczna oferty dokonywana jest w oparciu o następujące kryteria jakościowe i cenowe:

1) Możliwość realizacji zadania publicznego, w tym:


a) doświadczenie oferenta w prowadzeniu żłobka/żłobków, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczenia w prowadzeniu żłobków, o parametrach zbliżonych do zlecanego żłobka, a także doświadczenie w prowadzeniu żłobków na zlecenie gminy;

b) liczba etatów kadry opiekunów przy udziale, której oferent zamierza świadczyć opiekę w żłobku, proponowane miesięczne minimalne wynagrodzenie opiekuna brutto w przeliczeniu na pełny etat oraz dodatkowy personel;

c) liczba etatów uzgodnionej już kadry opiekunów, przy udziale której oferent zamierza prowadzić żłobek;

d) sposób zapewniania opieki pielęgniarskiej tj. przez pielęgniarkę lub położną;

e) warunki oraz jakość świadczonej opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w żłobku/żłobkach  prowadzonych przez oferenta (na podstawie protokołów z czynności nadzorczych z lat 2020-2023 lub ewentualnie z innych lat, jeżeli u oferenta nie przeprowadzano kontroli w tych latach).

Kryterium to oceniane jest na podstawie dołączonej do oferty kserokopii dokumentacji z przeprowadzonych przez wójta/burmistrza/ prezydenta miasta czynności nadzorczych w żłobku/żłobkach przez oferenta;

f) rzetelność, terminowość i sposób rozliczania przez oferenta, w latach 2020-2023, środków publicznych otrzymanych z przeznaczeniem na finansowanie działalności związanej ze sprawowaniem  opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Kryterium to oceniane jest na podstawie dołączonych do oferty opinii, rekomendacji lub innych dokumentów wystawionych przez podmioty przekazujące środki publiczne.

2) Maksymalna wysokość opłat: opłaty miesięcznej pobieranej od rodziców za pobyt dziecka w żłobku i za dzienne wyżywienie dziecka w żłobku oraz zasady ich ustalania .

      7. Komisja może żądać od oferentów dodatkowych informacji lub wyjaśnień  dotyczących złożonej oferty.

      8. Komisja, po przeprowadzeniu oceny merytorycznej, może odrzucić ofertę w przypadku, gdy w jej ocenie oferta nie gwarantuje prawidłowej realizacji zadania publicznego, w szczególności w przypadku, gdy jej treść budzi zastrzeżenia w zakresie jakości i warunków sprawowania opieki nad dziećmi lub w przypadku, gdy w ramach zaproponowanej dotacji i uwzględniając opłaty ponoszone przez rodziców, nie będzie możliwości sfinansowania kosztów realizacji zadania publicznego, które wynikają z konkursu i oferty.

      9. Komisja kończy pracę po przedstawieniu Wójtowi Gminy Osie wyników oceny złożonych ofert.

     10. W konkursie do realizacji zadania publicznego może zostać wybrana oferta, która otrzymała najwyższy wynik punktowy w ocenie merytorycznej, z zastrzeżeniem ust. 8 i ust. 13.

    11. Wyboru oferty wraz z decyzją o wysokości kwoty dotacji dokonuje Wójt Gminy Osie, w terminie do 28  lipca 2023 roku.

     12. W przypadku, gdy nie dojdzie do zawarcia umowy z oferentem, o którym mowa w ust.13. Gmina może zawrzeć umowę z kolejnym oferentem, który otrzymał największą z kolei liczbę punktów, zgodnie z rozstrzygnięciem konkursu. Zasady te stosuje się także odpowiednio do kolejnych oferentów.

     13. Ogłoszenie wyników konkursu następuje niezwłocznie po ich zatwierdzeniu, nie później niż w terminie 3 dni roboczych od ich zatwierdzenia. Wyniki konkursu zamieszcza się:


1) w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Osie: www.bip.osie.pl

2) na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Osie, ul. Dworcowa 6


3) stronie internetowej gminy Osie : www.osie.pl

    14. Umowa zawarta zostanie po zatwierdzeniu i opublikowaniu wyników konkursu.

    15. Upoważnieni przedstawiciele oferenta obowiązani są do kontaktu z Sekretarzem Gminy Osie, w celu potwierdzenia gotowości realizacji zadania publicznego, w terminie do 3 dni roboczych od ogłoszenia wyników konkursu.

    16. Umowa użyczenia lokalu zostanie zawarta w przypadku zawarcia umowy na realizację zadania, nie wcześniej niż w dacie zawarcia tej umowy.

    17. Gmina może rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku nie zawarcia z oferentem umowy użyczenia.

    18. W przypadku, o którym mowa w ust. 17 Gmina może zastosować odpowiednio zasady, o których mowa w ust. 12.

    19. Ogłoszenie i rozstrzygnięcie konkursu nie stanowią podstawy do jakichkolwiek roszczeń oferentów wobec Gminy.

    20. Gmina może rozwiązać umowę oraz umowę użyczenia lokalu ze skutkiem natychmiastowym w szczególności w przypadku, gdy dla lokalu nie zostaną wydane pozytywne decyzje inspektora sanitarnego i komendanta Państwowej Straży Pożarnej w sprawie prowadzenia w lokalu żłobka.

    21. Złożenie oferty oznacza akceptację wszystkich zapisów konkursu, w tym ogłoszenia.

    22. Konkurs może zostać odwołany przed upływem terminu na złożenie ofert.


VII. Informacja o zrealizowanych przez organ administracji publicznej w roku ogłoszenia otwartego konkursu ofert i w roku poprzednim zadaniach publicznych tego samego rodzaju i związanych z nimi kosztami

 

W 2023 r. (roku ogłoszenia otwartego konkursu ofert)  i w 2022 r.   (roku poprzednim) gmina Osie  nie prowadziła żadnego żłobka oraz nie zleciła jego prowadzenia. 

Informacje dodatkowe:

Do wyłaniania podmiotów mających prowadzić żłobek stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.


W pozostałym zakresie stosuje się przepisy prawa powszechnie obowiązującego,                                      w szczególności:

1) ustawy z dnia 4 lutego 2011 roku o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3;

2) ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych.


Ogłoszenie otwartego konkursu ofert dotyczące organizacji opieki sprawowanej w formie żłobka nie podlega zaskarżeniu do sądu administracyjnego.


Ochrona danych osobowych:

W ramach realizacji zadania publicznego oferent jest zobowiązany do stosowania obowiązujących w Polsce przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, w tym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1).


                                                                                                                       Wójt Gminy

                                                                                                                   /-/ Michał Grabski

Pliki do pobrania :

skan_ogłoszenia

Ogłoszenie członek Komisji.docx

Wzór oferty na realizację zadania publicznego.docx



Źródło: bip.osie.pl

Data dodania 29.06.2023

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij