Gmina Osie Oficjalny serwis internetowy

Nowa świetlica w Jaszczu została uroczyście otwarta!

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

W minioną sobotę (28.09.2019 r.) w Jaszczu została oddana do użytkowania nowo wybudowana świetlica wiejska. Oprócz mieszkańców wsi w oficjalnym otwarciu udział wzięli przedstawiciele samorządu: Michał Grabski - Wójt Gminy, Beaty Jagła - Sekretarz Gminy, Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy Osie oraz Andrzej Kowalski- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, ksiądz Konrad Baumgart proboszcz parafii "Podwyższenia Krzyża Świętego" w Osiu . Na uroczystość przybyli  przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania w Świeciu Pani Katarzyna Lipowiec i Zdzisław Plewa oraz właściciele przedsiębiorstw.  

W krótkim przemówieniu Irena Kozłowska - sołtys wsi Jaszcz przywitała zebranych gości, przedstawiła historię, która doprowadziła do wybudowania świetlicy oraz  podkreśliła znaczenie tej inwestycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych  mieszkańców Jaszcza. Michał Grabski - Wójt Gminy Osie, który wielokrotnie kontrolował postępy na budowie, nie krył zadowolenia z oddania do użytku obiektu o wpasowanej w krajobraz architekturze, a jednocześnie spełniającego podstawowe wymagania lokalnej społeczności. Oficjalne wystąpienia zakończyło rzadko praktykowane w naszej gminie uroczyste przecięcie wstęgi, po którym ks. Konrad Baumgart - proboszcz oskiej parafii poświęcił nowy budynek i krzyż na głównej sali, życząc wszystkim mieszkańcom radości z użytkowania.

Obecne na sali członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Jaszczu oraz pozostali mieszkańcy zapewniali, że świetlica od tej chwili sprawdzi się doskonale w roli miejsca spotkań, zabaw oraz jako miejsce organizacji oficjalnych wydarzeń i uroczystości rodzinnych.

Podczas otwarcia świetlicy Irena Kozłowska nie zapomniała również o najmłodszych  dla których  dzięki zaangażowaniu Mirosławy Felczykowskiej Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osiu udało się wypożyczyć  dmuchane zamki,  zjeżdżalnie oraz tor przeszkód. Na urządzonych stoiskach można było skosztować zimne i gorące potrawy, a także słodkie ciasta.

Wszystkim życzymy wielu udanych chwil spędzonych pod dachem nowej świetlicy. Niech mieszkańcy wniosą w te mury uśmiech, radość i zadowolenie. Jesteśmy przekonani, że wkrótce będziemy mogli przekazać kolejne relacje z wydarzeń opartych na świetlicy w Jaszczu.